Lise Taban Puanları

“Lise Taban Puanları nedir ve nasıl hesaplanır?

Lise Taban Puanları, lise öğrencilerinin sınav sonuçlarına dayalı olarak belirlenen bir puan sistemidir. Bu puanlar, öğrencilerin okullar arasında tercih yaparken referans alabilecekleri bir değerdir.

Lise Taban Puanları, öğrencilerin Türkiye genelinde yaptıkları Liselere Geçiş Sınavı (LGS) sonuçlarına dayalı olarak hesaplanır. Bu sınavda öğrencilerin matematik, türkçe, fen bilimleri veya inkılap tarihi, ingilizce, din kültürü derslerinden oluşan 6 farklı bölümden oluşur.

Öğrencilerin her bölümde aldıkları puanlar, sınavda aldıkları yüzdelik puanların belirli bir formülle çarpılması sonucu elde edilir. Böylece her öğrencinin Lise Taban Puanı oluşur.

Lise Taban Puanları, öğrencilerin okullar arasında tercih yaparken referans alabilecekleri bir değerdir. Öğrencilerin Lise Taban Puanlarını öğrenmek için özel olarak hazırlanmış olan web sitemizden bilgi alabilirler.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Reklam Engelleyici Tespit Edildi!

Reklamları engellemek için uzantı kullandığınızı tespit ettik. Lütfen bu reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bize destek olun.